Serie A: Τη νίκησε και την πλησίασε!

Serie A: Η Ουντινέζε επικράτησε 2-0 της Σασουόλο και μείωσε τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες!

Το ντέρμπι στο μέσο της βαθμολογίας του Ιταλικού Πρωταθλήματος, πήρε η Ουντινέζε! Η ομάδα του Ούντινε επικράτησε 2-0 της Σασουόλο για την 26η αγωνιστική και μείωσε τη διαφορά ανάμεσά τους στους 4 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και για την ακρίβεια λίγο πριν ακουστούν τα τελευταία σφυρίγματα των 45λέπτων. Με αυτό τον τρόπο πανηγύρισαν την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Ο Φερνάντο Γιορέντε ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 42’ για τους γηπεδούχους. Ο έμπειρος Ισπανός φορ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και την έστειλε προηγούμενη στα αποδυτήρια με σκορ 1-0.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους και τελικά «σφράγισαν» τη νίκη τους με γκολ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Τότε ο Περέιρα έκανε το 2-0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Για τους φιλοξενούμενους ο Γιώργος Κυριακόπουλος επέστρεψε στην ενδεκάδα και αγωνίστηκε σε όλο το ματς στην ήττα της Σασουόλο.

Πλέον, η Ουντινέζε έφτασε τους 32 βαθμούς και είναι στην 10η θέση. Μία πιο πάνω η Ουντινέζε που έχει 36 βαθμούς.

Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ