Live Chat ΝΠΣ Βόλος-Λαμία 1-1 (τελικό)

Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Βόλου με την Λαμία για την Super League

Δύο σερί ήττες εντός προγράμματος υπέστη ο Βόλος στη Θεσσαλονίκη μέσα σε διάστημα μερικών ημερών. Μετά το 2-0 απ’ τον Άρη, έχασε και απ’ τον ΠΑΟΚ, σε ματς που στο πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετικός. Οι Θεσσαλοί ήταν ανώτεροι και πολύ πιεστικοί, προηγήθηκαν και είχαν κλασική ευκαιρία για το 0-2. Σώθηκε απ’ το πέναλτι του Σβαμπ στο πρώτο 45λεπτο ο ΠΑΟΚ, που βελτιώθηκε πολύ στο δεύτερο μέρος μετά τις αλλαγές του Γκαρσία (Ελ Καντουρί και Βιεϊρίνια), έβγαλε φάσεις, είχε ρυθμό και δημιουργία, έφτασε δίκαια στην ανατροπή.

Έκανε πολύ καλή εμφάνιση στο εκτός έδρας ματς της Τετάρτης κόντρα στον Ατρόμητο, δεν άξιζε σε καμία περίπτωση να χάσει. Καλύτερη η Λαμία στα πρώτα λεπτά, προηγήθηκε με ωραίο γκολ στο 7’ και είχε κλασική ευκαιρία με τον Ντέλετιτς για το 0-2, σε φάση που η μπάλα φαίνεται να έχει περάσει τη γραμμή. Ο Ατρόμητος ισοφάρισε απ’ το πουθενά χάρη στο ανόητο πέναλτι του Προβιδάκη στον Ραμπέγιο, στο δεύτερο μέρος οι Περιστεριώτες ήταν πιο κινητικοί, χωρίς όμως τις μεγάλες φάσεις. Μια ατομική ενέργεια του Σάλομον έφερε το άδικο 2-1, η Λαμία άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία.

Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση στο LIVE CHAT του Onsports

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»