Έχασε τον τελικό, χάνει και τον Λιβάι - Η «διπλή» νίκη του Ολυμπιακού επί της ΑΕΚ (photos)

Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδας και ουσιαστικά έκλεισε και τον Λιβάι Γκαρσία που έπαιζε δυνατά και για την ΑΕΚ.

Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε μια σούπερ σεζόν καθώς κατέκτησε το νταμπλ, ενώ συνδύασε την επιστροφή στο θρόνο του ελληνικού ποδοσφαίρου με πολύ καλή ευρωπαϊκή παρουσία.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν και το Κύπελλο Ελλάδας κόντρα στην ΑΕΚ την οποία και νίκησαν με 1-0 στον τελικό του Πανθεσσαλικού με τέρμα του Ραντζέλοβιτς σε ένα παιχνίδι που διαχειρίστηκαν καλύτερα τις αγωνιστικές συνθήκες.

Ο Ολυμπιακός πάντως δεν... πήρε μόνο την κούπα από την ΑΕΚ που έχασε έναν ακόμη τελικό, αλλά και τον Λιβάι Γκαρσία. Ο 22χρονος εξτρέμ που έπαιξε δυνατά και για την Ένωση και μάλιστα υπήρξαν προχωρημένες επαφές, φαίνεται ότι καταλήγει στους «ερυθρόλευκους».

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως ο Ολυμπιακός έχει έρθει σε προφορική συμφωνία με τον παίκτη και την Μπεϊτάρ, και πλέον μπαίνουμε στις λεπτομέρειες του deal. Προκύπτει από το Ισραήλ πως οι «ερυθρόλευκοι» προσφέρουν 2,2 εκ. ευρώ για το 60% των δικαιωμάτων του συν 300.000 ευρώ μπόνους στόχων, ενώ δίνουν στον άσο από το Τρίνινταντ και Τομπάγκο 400.000 ευρώ ετησίως.

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 0-2: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Rally Acropolis: Σημαντικά διαφοροποιημένο - Εκκίνηση από Λαμία, αυτές είναι οι Ειδικές Διαδρομές
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς