Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 1-0: Νέα νίκη οι Αρκάδες με Τζίμα (photos)

Με γκολ του Τζίμα ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 1-0 τον Ατρόμητο εντός έδρας σε φιλικό αγώνα.

Ο Αστέρας Τρίπολης μετά τη νίκη επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο την περασμένη Κυριακή, λύγισε στην έδρα του σε φιλικό ματς και τον Ατρόμητο.

Οι Περιστεριώτες έδειξαν καλά στοιχεία, αλλά δεν είχαν ουσία, σε αντίθεση με τους Αρκάδες που βρήκαν γκολ με τον Τζίμα στο 52’ και πήραν τη φιλική νίκη με 1-0.

Ο Αστέρας Τρίπολης είχε τον Παπαδόπουλο στο τέρμα, τον Κώτσιρα δεξί μπακ, τους Πασαλίδη, Σουάρεζ στόπερ και τον Τασουλή αριστερά στην αμυντική γραμμή. Οι Μπελόκ, Μουνάφο ήταν στον άξονα, οι Αλί Μπάμπα, Τζίμας στα άκρα και ο Ορόσκο πίσω από τον Κρέσπι.

Ο Ατρόμητος είχε τον Γιαννιώτη στο τέρμα, στόπερ τους Ρισβάνη, Γούτα, Στρούγγη, τον Αθανασίου αριστερό μπακ-χαφ, τον Κιβρακίδη δεξιό, τους Ούμπιντες, Χαρίση στον άξονα, τους, Αγκάεφ, Γιακουμάκη στα άκρα και τον Βέλλιο στην κορυφή της επίθεσης σε ένα 3-4-3.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος είχε την υπεροχή και στο 13’ ο Γιακουμάκης νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Παπαδόπουλο. Η ζέστη επηρέασε τις ομάδες, που είχαν λίγες φάσεις. Ο Αστέρας βελτιώθηκε λίγο στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με πλασέ του Τζίμα στο 52'.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος (65’ Τσιφσής), Κώτσιρας (65’ Κάρδαρης), Πασαλίδης (46’ Καστάνιο), Σουάρεζ (65’ Σίτο), Τασουλής (46’ Άλβαρεζ), Μπελόκ (73’ Βαλιέντε), Μουνάφο (46’ Μπόρχα Φερνάντεθ), Αλί Μπάμπα (65’ Χριστόπουλος), Τζίμας (73’ Μπαράλες), Κρέσπι (65’ Τιλίκα), Ορόσκο (46’ Ριέρα).

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Ρισβάνης, Γούτης, Στρούγγης, Αθανασίου, Κιβρακίδης, Ούμπιντες, Χαρίσης, Βέλλιος, Αγκάεφ, Γιακουμάκης.

Παναθηναϊκός AKTOR: Να το κάνει όπως το 2009