Αστέρας Τρίπολης: Φιλική νίκη με Λεβαδειακό

Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 2-0 τον Λεβαδειακό, σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Τα πάντα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο, όταν ο Σίτο άνοιξε το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή στο 10΄ και ο Παναγιώτου διπλασίασε στο 29΄.

Ο τεχνικός των Αρκάδων, Μπόρχα Φερνάντεθ, είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν παίξει πολύ ως τώρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, λόγω των πολλών αλλαγών και από τις δύο ομάδες.

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Βλάχος, Ορτέγκα, Ματρικάρντι, Σουάρεζ, Μπελόκ, Παναγιώτου, Σίτο, Καπίγια, Μπαράλες, Κρέσπι. Αγωνίστηκαν επίσης και οι: Ψεύτης, Χριστόπουλος, Τασουλής, Αλί Μπαμπά, Χουαρέγκι, Αλάγκμπε.

Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Χατζολάμπρος, Παντελιάδης, Λιάγκας, Κοζορώνης, Νίκας, Φυτανίδης, Καστιγιόν, Σανάμπρια, Ιωαννίδης, Συμελίδης

NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια