Ντεμπούτο Πάους στην ΑΕΛ με προβλήματα
Με εννιά απουσίες θα παραταχθεί η ΑΕΛ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης στο ντεμπούτο του Αντρέ Πάους στον θεσσαλικό πάγκο.
Οι «βυσσινί» ολοκλήρωσαν χθες την προετοιμασία τους και στη συνέχεια ο Ολλανδός τεχνικός ανακοίνωσε την αποστολή από την οποία απουσιάζει σχεδόν μια… ενδεκάδα.
Ο λόγος για τους Ικάουνιεκς, Γκαγιέγο, Τσάκο, Γκουλουζάντε, Κουτσιανικούλη, Λαμπρόπουλο, Ρέγιες τους ανέτοιμους Ντοντό και Τικίτο αλλά και τον Γιοβάνοβιτς, που θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν.
Η πρώτη αποστολή του Πάους: Ξενοδόχοβ, Θεοδωρόπουλος, Ρέντζας, Κοντορ, Αβραάμ, Ναβάρρο, Μονιάκης, Φάρκας, Φατιόν, Γκόλιας, Μασαλέσα, Ντέλετιτς, Αγκάνοβιτς, Βαρέλα, Καπός, Αναστασόπουλος, Ευμορφίδης και Ναζλίδης.