Με την ίδια μαχητικότητα

Η νίκη που σημείωσε ο Πανσερραϊκός επί της Ξάνθης, δεν άλλαξε τα πράγματα σχετικά με το μέλλον της ομάδας στη Σούπερ Λίγκα.

Τα «λιοντάρια», εκτός από τους τρεις βαθμούς, κατάφεραν να κερδίσουν λίγη από τη χαμένη αξιοπρέπειά τους και να βελτιώσουν την ψυχολογία τους, η οποία είχε καταρρακωθεί το τελευταίο διάστημα.

Οι «ερυθρόλευκοι», είχαν να γευτούν τη χαρά της νίκης από τις 23 Νοεμβρίου (!), όταν είχαν επικρατήσει στις Σέρρες επί του Άρη, με σκορ 1-0.

Χρειάστηκαν να περάσουν 13 αγωνιστικές για να φτάσουν και πάλι στην κατάκτηση των τριών βαθμών και πλέον καλούνται να συνεχίσουν με την ίδια μαχητικότητα, ολοκληρώνοντας το πρωτάθλημα, με το κεφάλι ψηλά.

Την επόμενη Κυριακή (20/3), ο Πανσερραϊκός, θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με μοναδικό στόχο, να προασπίσει το γόητρό του.

ΣΕΡΡΕΣ: Οδυσσέας Δαρνάκας

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα