ΑΕΛ: Φιλική νίκη με Βέροια

Σε ένα φιλικό πρόβα τζενεράλε για την πρεμιέρα της Super League 2 η ΑΕΛ επικράτησε 1-0 της Βέροιας

Φιλική νίκη με 1-0 επί της Βέροιας πέτυχε η ΑΕΛ με σκόρερ τον Κώστα Πλέγα με σουτ εκτός περιοχής στο 45ο λεπτό, σε φιλικό προετοιμασία της, στο Στάδιο Αλκαζάρ. Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη του αντιπάλου της, δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και είχαμε λιγότερες φάσεις.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Βέροια
Σέντρα του Κοσσονού από τα αριστερά για την ΑΕΛ κεφαλιά του Τσουμάνη άουτ στο 2ο λεπτό.
Σουτ του Φασίδη για τη Βέροια μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 3ο λεπτό.
Μετά από κόρνερ του Κ. Παπαγεωργίου και φάση διαρκείας η μπάλα πήγε στο Κοσσονού που έκανε σέντρα σουτ και ο τερματοφύλακας της Βέροιας, Βενετικίδης, μπλόκαρε στο 5ο λεπτό.
Σουτ του Ορφανίδη για τη Βέροια μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 17ο λεπτό
Φάουλ για την ΑΕΛ με τον Κ. Παπαγεωργίου η μπάλα αποκρούει ο γκολκίπερ της Βέροιας και φεύγει κόρνερ στο 26ο λεπτό.
Κόρνερ του Κ. Παπαγεωργίου κεφαλιά του Γκοτζαμανίδη η μπάλα φεύγει άουτ στο 26ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 29ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ της ΑΕΛ από το Κ. Παπαγεωργίου από πλάγια σώζει ο Βενετικίδης στο 32ο λεπτό.
Σουτ του Ηλιάδη για την ΑΕΛ άουτ στο 39ο λεπτό.
Σου του Κ. Παπαγεωργίου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Βέροιας στο 42ο λεπτό
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ εκτός περιοχής και ΓΚΟΛ στο 45ο λεπτό.
Σουτ του Μπούζα για τη Βέροια άουτ στο 55ο λεπτό.
Σουτ του Μπουκουβάλα για τη Βέροια άουτ στο 56ο λεπτό.
Σέντρα δεξιά του Ορφανίδη για τη Βέροια προ του Μπουόλι, έσωσε σωτήρια ο Γκοτζαμανίδης στο 58ο λεπτό.
Δοκάρι για την ΑΕΛ με το Γαρουφαλιά μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη στο 74ο λεπτό.
Σουτ του Στίκα για τη Βέροια άουτ στο 79ο λεπτό.
Σουτ του Μιλτιάδη για την ΑΕΛ άουτ στο 83ο λεπτό.
Σουτ του Μιλτιάδη για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Βέροιας στο 94ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (46' Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου, Κοσσονού, Γκοτζαμανίδης (59' Καλουτσικίδης), Ηλιάδης, Πλέγας (68' Αντράντα), Κ. Παπαγεωργίου (59' Μιλτιάδης), Θωμαΐδης (59' Γαρουφαλιάς), Τσουμάνης (46' Γλυνός), Πεντρόζο (71' Νίνο), Νικολιάς (59' Μαυρίας).

Βέροια (Ανυφαντάκης): Βενετικίδης (59' Ιωαννίδης), Ντουμάνης (34’ λ.τρ. Μουχάλης), Παπαχρήστος, Μαραγκός (73' Περδίκης), Στίκας, Μπλέτσας (79' Ισαακίδης), Μπούζας (68' Κατσούκης), Ορφανίδης (79' Γιαγτζίδης), Μπουκουβάλας, Φασίδης (79' Ιωάννου), Μπουόλι (59' Μπελεβώνης).

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή