Σεροπιάν: «Ψυχικό σθένος οι παίκτες»

Ο Μουράτ Σεροπιάν στάθηκε στο ψυχικό σθένος των ποδοσφαιριστών του στην αναμέτρηση με τον Φωστήρα.

«Ξέραμε από την αρχή ότι θα ήταν ένα δύσκολο ματς. Ο Φωστήρας πουλά ακριβά το τομάρι του πάντα, είναι ανταγωνιστικός και κάνει τη ζωή των αντιπάλων δύσκολη. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε τελικές, κερδίσαμε φάουλ, κόρνερ, ήμασταν αγωνιστικοί και είχαμε σωστό τακτικό πλάνο. Ο αντίπαλος ήταν κλεισμένος καλά. Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε και δεχτήκαμε ένα «κρύο» τέρμα. Αυτό μας προκάλεσε εκνευρισμό. Μοιραία το ματς έγινε αλλοπρόσαλο. Δεν είχαμε καθαρό μυαλό, είχαμε ένα δοκάρι και σε δύο φάσεις ο τερματοφύλακας του Φωστήρα έγινε ήρωας», είπε αρχικά ο προπονητής της Ερμιονίδας.

Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Το πέναλτι θεωρώ ότι είναι «καθαρό». Θέλω να σταθώ στο ψυχικό σθένος των παικτών μου που πάλεψαν ως το τέλος για το τρίποντο. Είναι πολύτιμοι οι βαθμοί. Χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια και επαγρύπνιση για να πετύχουμε τους στόχους μας. Έχουμε την ΑΕΚ τώρα. Διαβάζουμε τον αντίπαλο και θέλουμε να εμφανιστούμε αξιοπρεπείς στο ΟΑΚΑ».

Τέλος, για τον Φωστήρα σχολίασε: «Έχω παίξει μπάλα και έχω διατελέσει προπονητής του. Ξέρω τι σημαίνει η φανέλα του. Αν συνεχίσει την προσπάθεια θα παλέψει ως το τελευταίο λεπτό. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου το καλύτερο».

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι