Ζει το όνειρο ο Αιγινιακός, 1-0 τον Φωστήρα

Πρωταγωνιστικό ρόλο στα πλέι όφ παίζει ο Αιγινιακός μετά τη νέα νίκη που πέτυχε. Λίγες μέρες μετά το διπλό στο Πανθεσσαλικό επί της Νίκης Βόλου η ομάδα του Αιγινίου επιβλήθηκε 1-0 του Φωστήρα στην έδρα της και παραμένει στην τρίτη θέση των μπαράζ ανόδου για τα σαλόνια της Super League.

Ο Αιγινιακός μπήκε δυνατά στο ματς και προσπαθούσε κυρίως με σουτ εκτός περιοχής να ανοίξει το σκορ. Στο 35΄ μάλιστα είχε και δοκάρι με τον Φαμπίνιο. Το γκολ ήρθε στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55' όταν ο Κουτσοσπύρος με σουτ έκανε το 1-0.

Τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τους Κατερινιώτες όταν δυο λεπτά αργότερα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Ζιαμπάρης, που σταμάτησε αντικανονικά τον Μανζάνο.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε χωρίς κάποια μεγάλη φάση με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μια σημαντική νίκη εν όψει της δύσκολης συνέχειας.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΌΣ: Τόλιος, Σαμαράς, Λιόλιος, Κωνσταντινίδης, Γιαζιτζόγλου, Χατζής, Ζούρκος (77' Πέντα), Μανζάνο (89' Λαζαρίδης), Φαμπίνιο, Γκέσιος (62' Μπελόν), Κουτσοσπύρος.

ΦΩΣΤΉΡΑΣ: Γιαννιώτης, Γκίνο (85' Μπαστάνης), Ρουγκάλας, Τασουλής, Ζιαμπάρης, Εμέκα, Τεγούσης, Μακρίδης (58' Κακαράς), Μουστόγιαννης, Λύρας, Σεχολάρι.

ΑΕΚ: Δικέφαλος αετός ετών… 90! (photos+videos)

Ουάσινγκτον Ουίζαρντς: Δεν άφησαν χαρά για Αντετοκούμπο (video)

Ατλάντα Χοκς: Κέρδισαν Χιτ και απέκλεισαν Νικς (video)

GLORY 15: Τραυματισμός στιλ… Anderson Silva για Spong (GIF)

Αργεντινή: Γεμάτη «τεσσάρα» για Λανούς (videos)

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Ανακοίνωση της ΕΛΑΣ για τον αποψινό ημιτελικό του Conference League
Στην COSMOTE TV έως το 2027 τα UEFA Champions League, UEFA Europa League και UEFA Conference League