Στράντζαλης: «Eίχαμε ένα ολοκληρωτικό πρώτο ημίχρονο»

Στον τρόπο που διαχειρίστηκε η ομάδα του το πρώτο ημίχρονο στάθηκε στις δηλώσεις του ο Γιώργος Στράντζαλης μετά το νικηφόρο παιχνίδι του Ηρακλή κόντρα στην Καβάλα.

«Είχαμε ένα ολοκληρωτικό α΄ ημίχρονο. Αποκτήσαμε απίστευτο ρυθμό απέναντι σε μια ομάδα που θεωρώ ότι μαζί με την Καλλονή έχει το καλύτερο ρόστερ της κατηγορίας. Όλα αυτά σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο που έδειξε ότι δεν μας επηρέασε. Ήταν ένας ανοικτός αγώνας και είχαμε μια απίστευτη διάθεση να κερδίσουμε τον αγώνα.

Στην συνέχεια, ο αντίπαλός μας δημιούργησε σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει αλλά η αντίδραση του τερματοφύλακα μας ήταν εξαιρετική. Ήταν επιτέλους μια καλή ευκαιρία να διαχειριστούμε σωστά τον αγώνα και να πάρουμε τους βαθμούς. Γιατί στο Β΄μέρος δεν είχαμε τόσο καλή απόδοση. Πήραμε, όμως, την νίκη και αυτό μέτρησε», είπε χαρακτηριστικά ο τεχνικός του «Γηραιού».

Στη συνέχεια ευχαρίστησε ονομαστικά όλους όσοι βρίσκονται κοντά στην ομάδα και την στηρίζουν με κάθε τρόπο.

«Θέλω να ευχαριστήσω ορισμένους ανθρώπους που γνωρίζουν αυτά που περνάμε μέσα στην ομάδα. Τους Τσιολακίδη, Αμπατζίδη και Θεοδοσιάδη που μας βοηθούν με κάθε τρόπο ώστε να είμαστε έτοιμοι σε κάθε αγώνα», τόνισε.

Αναφερόμενος, εξάλλου, στην αλλαγή του Βουτσιά σχολίασε :

«Πάντα πρέπει να βλέπεις την ομάδα και όχι τον ποδοσφαιριστή. Θεώρησα σωστό να δώσω μια φρεσκάδα στην δεξιά πλευρά και έκανα αλλαγή στην αλλαγή. Πρώτα την ευθύνη την έχει ο προπονητής σε αυτές τις περιπτώσεις».

NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη