«Καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο ο Τηλυκράτης

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, η ομάδα της Λευκάδας επικράτησε με 2-0 του Αετού Σκύδρας, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Γ' Εθνικής.

Σημαντική νίκη πήρε ο Τηλυκράτης που κέρδισε με 2-0 τον Αετό Σκύδρας στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου στη Football League 2. Η ομάδα της Σκύδρας αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 22’ ενώ ούτε σε αυτό το ματς κατάφερε να πάρει κάποιον βαθμό, παραμένοντας στο μηδέν!

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το σκορ άνοιξε στο 22’ ο Ιασωνίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Κατσίκης, ο οποίος ανετράπη από τον Σαπανίδη με τον δεύτερο να αποβάλλεται και να αφήνει την ομάδα του με έναν παίκτη λιγότερο.

Το 2-0, που έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε ο Κατσίκης με σουτ στο 32ο λεπτό του αγώνα.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν, όταν κέρδισαν πέναλτι με τον Μαντζιούνη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, αλλά ο τερματοφύλακας του Τηλυκράτη, Σταυράκης απέκρουσε, διατηρώντας αλώβητη την εστία του.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Σταυράκης, Παπανίκου, Καταγής, Ρούσσης, Ιασωνίδης, Πουταχίδης, Καραγιαννίδης, Θανέλας (60’ Θεράπος), Κατσίκης, Νάκος (81’ Χριστοδούλου), Συμελίδης (82’ Φέτσης).

ΑΕΤΟΣΚΥΔΡΑΣ: Ραβούσης, Σαπανίδης, Κυριακίδης, Πασχώνης, Κερμενίδης, Λεκάκης, Χαλιλάι, Ματζιούνης (69’ Κεφαλίδης), Μπρέγκου, Παπαστεργίου (74’ Χαρμάνας), Οφίδης (46’ Ιωαννίδης).

Elite League: Ξανά στην Α1 μετά από 24 χρόνια ο Μίλωνας!
Basket League: Εύκολα το 1-0 ο Προμηθέας επί του Άρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Κανονικά στη Θεσσαλονίκη Ναν και Μπαλτσερόφσκι
Απολύθηκε ο Αλέγκρι απ' την Γιουβέντους!