Νίκη με «7άρα» η Καλαμαριά

Με το εντυπωσιακό 7-0 επικράτησε του Φοίνικα Πολίχνης ο Απόλλωνας, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Καλαμαριάς.

Ο Τζο Παλατσίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που προστέθηκαν αργά στο ρόστερ, αλλά και σε παίκτες από την ομάδα Νέων του συλλόγου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 13΄ ο Κτιστόπουλος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ το 2-0 έκανε ο Ευθυμιάδης στο 30΄. Στο 35΄ ο Σκέμπης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, όπου ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 61΄, ο Μωυσιάδης σημείωσε το τέταρτο γκολ για την ομάδα του με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, με τον Καϊάφα τέσσερα λεπτά αργότερα να βρίσκει δίχτυα.

Το 6-0 έκανε στο 77΄ ο Μυλώσης, ενώ στο 80΄, ο Ευθυμιάδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 7-0.

Απόλλων Καλαμαριάς: Μπαντής, Σαββαΐδης, Ανδρεάκος, Βέντζιος, Μπ. Λουιζίδης, Καϊάφας, Παρμαξίδης, Ευθυμιάδης, Κτιστόπουλος (37' λ. τρ. Μυλώσης), Σκέμπης, Μωυσιάδης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Κώστογλου, Χ. Λουιζίδης, Γιαννιτόπουλος, Τουλίκας, Σάλιβαν.

Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς
Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)