Serie A: Άνετα η Μπολόνια την Σασουόλο (Video)

Serie Α: Χωρίς να ιδρώσει η Μπολόνια πήρε εύκολη νίκη με 3-0 κόντρα στη Σασουόλο – Πέρασε ως αλλαγή ο Κυριακόπουλος.

Νίκη που της δίνει βαθμολογικό «κεφάλι» απ’ την αντίπαλό της, πήρε η Μπολόνια κόντρα στη Σασουόλο. Οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν άνετα με 3-0 κόντρα στην ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου, με την οποία ήταν ισόβαθμοι πριν την αναμέτρηση. Ο Έλληνας άσος πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 66ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του.

Στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» ο Έμπισερ ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Στο 30ο λεπτό η Μπολόνια πήρε το προβάδισμα κι από τότε δεν κοίταξε ποτέ πίσω της. Ο Αρναούτοβιτς στο 51’ έκανε το 2-0, για να έρθει ο Φέρκιουσον στο 78’ να δώσει διαστάσεις στη νίκη των γηπεδούχων με το 3-0.

Η Μπολόνια ανέβηκε στους 19 βαθμούς με την επικράτηση αυτή κι απέχει πλέον 12 απ’ την επικίνδυνη ζώνη. Στους 16 παρέμεινε η Σασουόλο που είδε την αντίπαλό της να την προσπερνά.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής της Serie A:

Βερόνα 5

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague