Serie A: Δυσκολεύτηκε αλλά δεν σταματά το «τρένο» της Νάπολι (Videos)

Serie A: Ξανά στην κορυφή η Νάπολι που επικράτησε δύσκολα της Μπολόνια με 3-2 για την 10η αγωνιστική.

Δεν είχε εύκολο έργο η Νάπολι για τη 10η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Οι «παρτενοπέι» φιλοξένησαν την Μπολόνια στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα». Βρέθηκαν να χάνουν, έκαναν ανατροπή, ισοφαρίστηκαν και τελικά επικράτησαν 3-2. Δυσκολότερα απ’ όσο περίμεναν οι περισσότεροι, αλλά και πάλι σκοράροντας 3 τέρματα!

Οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στην πίεση της Νάπολι στο πρώτο μέρος και στο 41’ «χτύπησαν» με τον Ζέρκζε να κάνει το 0-1. Όμως πριν βγει το ημίχρονο, ο Ζέσους έκανε το 1-1 για την ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι.

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Λοσάνο έδωσε προβάδισμα στη Νάπολι, αλλά η Μπολόνια αντέδρασε. Στο 51’ ο Μπάροου έκανε το 2-2. Τελικά οι «παρτενοπέι» βρήκαν το γκολ νίκης στο 69’ με τον Οσιμέν να κάνει το 3-2.

Έτσι το «τρένο» της Νάπολι συνεχίζει την πορεία του, ανεβαίνοντας ξανά στην κορυφή με 26 βαθμούς. Η Μπολόνια έμεινε στους 7.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των μέχρι τώρα αναμετρήσεων της 10ης αγωνιστικής στη Serie A:

Έμπολι-Μόντσα 1-0