Τουρκία: Γκολ ο Μπακασέτας, σοκ στο 94' για την Τραμπζονσπόρ (video)
Intime

Ο Τάσος Μπακασέτας βρήκε δίχτυα με την Τραμπζονσπόρ, αλλά η Ντεμίρσπορ των Ονιεκούρου και Εντιαγέ «σκότωσε» τους πρωταθλητές στο 94'.

Η Τραμπζονσπόρ έχασε κι άλλο έδαφος από την κορυφή, καθώς γνώρισε τη δεύτερη φετινή της ήττα.

Η ομάδα των Τάσου Μπακασέτα και Μανώλη Σιώπη ηττήθηκε με 3-2 από την Ντεμίρσπορ στα Άδανα, σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο αρχηγός της Εθνικής Ελλάδας είχε σκοράρει με πέναλτι στο 36ο λεπτό και είχε ισοφαρίσει σε 1-1 το τέρμα του Ροντρίγκες στο 10ο λεπτό του αγώνα.

Στη συνέχεια η Ντεμίρσπορ, που είχε ως βασικό τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Ονιεκούρου πήρε και πάλι προβάδισμα με 2-1 στο 55ο λεπτό με τον Εντιαγέ (πρώην παίκτης του Άρη), η Τραμπζονσπόρ ισοφάρισε εκ νέου στο 84ο λεπτό με τον Μποζόκ, αλλά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ακαϊντίν σκόραρε και έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.

O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!