Serie A: Σπέτσια-Αρναούτοβιτς 2-2

Serie A: Ισόπαλο 2-2 έληξε το Σπέτσια-Μπολόνια, με πρωταγωνιστή τον Αυστριακό που πέτυχε τα δύο γκολ της ομάδας του.

Πέμπτη αγωνιστική στο Καμπιονάτο. Σπέτσια και Μπολόνια ήρθαν ισόπαλες 2-2 σε ένα όμορφο παιχνίδι. Πρωταγωνιστής του ματς ο εντυπωσιακός Αρναούτοβιτς, που μοιάζει να περνά δεύτερη νιότη στα 33 του. Ο Αυστριακός έχει αγωνιστεί σε πέντε 90λεπτα, έχοντας 5 γκολ μέχρι τώρα. Δεν έχει σκοράρει μόνο κόντρα στη Μίλαν.

Στο 7’ ο στράικερ που παραλίγο να υπογράψει στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έκανε το 0-1. Η Σπέτσια κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον Μπαστόνι να κάνει το 1-1.

Ο Σούτεν άθελά του στο 54’ με αυτογκόλ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Όμως η ανατροπή της Σπέτσια «σκάλωσε» στον Αρναούτοβιτς, καθώς δέκα λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Η Σπέτσια έφτασε τους 5 βαθμούς με την ισοπαλία αυτή, ενώ η Μπολόνια έχει 3 καθώς δεν έχει νικήσει ακόμη.

Μπράουν: «Να σταματήσουμε τον Λεσόρ»