Serie A: Γκέλα της Μίλαν κόντρα στην Σασουόλο του Κυριακόπουλου (Video)

Serie A: Στο 0-0 έμεινε η Μίλαν στην έδρα της Σασουόλο – Έχασαν πέναλτι οι γηπεδούχοι το οποίο κέρδισε με εξαιρετική προσπάθεια ο Κυριακόπουλος.

Δεύτερη απώλεια βαθμών για τη Μίλαν, που για την 4η αγωνιστική του Καμπιονάτο δεν κατάφερε να επικρατήσει στην έδρα της Σασουόλο. Το τελικό 0-0 ήρθε για να αφήσει πικραμένους τους γηπεδούχους πάντως, καθώς έχασαν πέναλτι το οποίο κέρδισε ο εξαιρετικός Γιώργος Κυριακόπουλος.

Ο Έλληνας διεθνής ήταν βασικός για ακόμη μια φορά και αγωνίστηκε 84 λεπτά. Στο 21ο λεπτό έκανε εκπληκτική ενέργεια αριστερά, μπήκε στην περιοχή ανάμεσα σε δύο αντιπάλους, ανατράπηκε και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Ο Μπεράρντι ανέλαβε την εκτέλεση, με τον Μενιάν να διώχνει στη γωνιά του κρατώντας το μηδέν. Η Μίλαν πάντως είχε μεγάλο πρόβλημα στη δημιουργία φάσεων, καθώς απείλησε ουσιαστικά με κάποια σουτ του Ράφαελ Λεάο, τα οποία δεν μπορούν να χαρακτηριστούν καν μεγάλες φάσεις.

Το 0-0 έμεινε μέχρι τέλους λοιπόν, στέλνοντας τη Μίλαν στους 8 βαθμούς και τη Σασουόλο στους 5.

Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1
Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία