Ligue 1: Νίκη «θρίλερ» για την Μονακό (video)
Twitter/MonacoFC

Η Μονακό φάνηκε πως θα περνούσε ένα ευχάριστο απόγευμα στο «Σταντ ντε λα Μεϊνό» απέναντι στο Στρασβούργο, αλλά κατέληξε να πάρει νίκη-θρίλερ (2-1), με τους γηπεδούχους να σκοράρουν στις καθυστερήσεις, αλλά το γκολ δε μέτρησε μετά την χρήση του VAR.

Οι Μονεγάσκοι πήραν σαφέστατο προβάδισμα στην έδρα της Στρασμπούρ με τα γκολ των Ντιατά και Ντιόπ στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω, μείωσαν με τον Χαμπίμπ Ντιαλό στο 65΄ και με τον ίδιο παίκτη στις καθυστερήσεις έφτασαν στην ισοφάριση.

Ο διαιτητής, όμως, είδε ξανά την φάση στο VAR και διαπίστωσε ότι στο ξεκίνημά της υπήρξε οφσάιντ, οπότε το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και τη Μονακό να μπαίνει με το... δεξί στο νέο πρωτάθλημα.

Ο Γιαννακόπουλος σας τα είχε πει ΟΛΑ! Δε θέλατε να τον πιστέψετε!