Ligue 1: Με ανατροπή η Τρουά πήρε την ισοπαλία κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν

Η Τρουά υποχρέωσε την πρωταθλήτρια Γαλλίας, Παρί Σεν Ζερμέν, σε τρίτη σερί ισοπαλία, κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στη Ligue 1.

Αν και στο 25΄ οι πρωτευουσιάνοι είχαν γράψει το 2-0, με τέρματα των Κορέα (6΄) και Νεϊμάρ (25΄ πεν.), οι φιλοξενούμενοι μείωσαν άμεσα σε 2-1 με τον Ούγκμπο, ενώ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης ο Ταρντιέ έφερε το ματς στα ίσα από την... άσπρη βούλα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Παρί παρατάχθηκε με γεμάτο το... οπλοστάσιο της (Κιλιάν Μπαπέ, Νεϊμάρ, Λιονέλ Μέσι και Άνχελ ντι Μαρία).

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ