La Liga: «Σκόρπισε» την Εσπανιόλ η Βιγιαρεάλ, καρέ γκολ ο 19χρονος Πίνο! (Photos)

La Liga: Εκπληκτική Βιγιαρεάλ επικράτησε 5-1 της Εσπανιόλα με τον Πίνο να πετυχαίνει τέσσερα τέρματα – Σταθερά σε τροχιά τετράδας το «κίτρινο υποβρύχιο».

Εντυπωσιακή Βιγιαρεάλ για την 26η αγωνιστική της Primera Division. Η ομάδα του Ουνάι Έμερι δείχνει να έχει φορμαριστεί την κατάλληλη στιγμή. Νέο της «θύμα» η Εσπανιόλ. Το τελικό 5-1 λέει τα πάντα για το ματς που είχε για απόλυτο πρωταγωνιστή τον Πίνο, ο οποίος σημείωσε καρέ γκολ!

Ο 19χρονος Ισπανός ακραίος μεσοεπιθετικός, έκανε εκπληκτικά πράγματα στο ματς. Τελειώνοντας το πρώτο μέρος με χατ-τρικ «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη για την ομάδα του. 14’, 20’ και 45’ ήταν τα λεπτά δράσης του στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε και το κερασάκι στην τούρτα απ’ τον Πίνο, καθώς στο 53’ έκανε το 4-0, πετυχαίνοντας καρέ τερμάτων! Ο Μπαρέ μείωσε για την Εσπανιόλ στο 65’, για να έρθει ο Ντιά να κάνει το τελικό 5-1 στο 86’.

Η Βιγιαρεάλ ανέβηκε στους 42 βαθμούς και είναι στο -3 απ’ την τετράδα. Η Εσπανιόλ έμεινε στους 29 βαθμούς.