La Liga: Έμεινε στο μηδέν η Σεβίλλη στην έδρα της Οσασούνα (Photos)

La Liga: «Στραβοπάτημα» για τη Σεβίλλη που έμεινε στο 0-0 στην Παμπλόνα κόντρα στην Οσασούνα και δίνει την ευκαιρία στην Ρεάλ να πάρει… αέρα αν νικήσει – Έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Ράκιτις.

Στα… σκουπίδια πέταξε την ευκαιρία να μειώσει στον πόντο τη διαφορά απ’ την κορυφή, η Σεβίλλη. Η ομάδα της Ανδαλουσίας δεν κατάφερε να νικήσει για την 23η αγωνιστική της Primera Division στην έδρα της Οσασούνα. Το τελικό 0-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Το κλαμπ απ’ την Ανδαλουσία είχε τον έλεγχο στο ματς, έχασε ευκαιρίες, αλλά δεν κατόρθωσε να… ανοίξει την άμυνα της Οσασούνα. Με τη μεγάλη στιγμή να έρχεται στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και είχαν την δυνατότητα να φύγουν με τεράστια επικράτηση έτσι όπως πήγε το ματς. Όμως ο Ράκιτς νικήθηκε απ’ τον Σέρχιο Ερέρα κι έτσι το 0-0 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Η Σεβίλλη έφτασε τους 47 βαθμούς και είναι δεύτερη στο -3 απ’ τη Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά με ένα ματς περισσότερο. Οι Μαδριλένοι φιλοξενούν την Γρανάδα (6/2) και με νίκη ξεφεύγουν σε απόσταση δύο νικών απ’ την ομάδα του Λοπετέγι! Η Οσασούνα είναι 12η με 29 βαθμούς.