Ligue 1: Ξανά δεύτερη η Νις, πέρασε απ’ την έδρα της Μετς

Ligue 1: Με εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο η Νις επικράτησε 2-0 στην έδρα της Μετς και επανήλθε στη 2η θέση.

Για ένα ημίχρονο αποδείχθηκε δύσκολη η έξοδος στο «Σιμφοριέν» για τη Νις. Η ομάδα της Νίκαιας με εξαιρετικό δεύτερο μέρος, επικράτησε 2-0 της Μετς και με αυτό τον τρόπο επανήλθε στην 2η θέση του Γαλλικού Πρωταθλήματος.

Λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, άλλαξαν οι ισορροπίες στην αναμέτρηση. Ο Τιράμ Ουλιέν στο 58ο λεπτό, ήταν αυτός που έκανε το 0-1… ξεκλειδώνοντας την άμυνα της Μετς.

Στο 77’ ο Γκουιρί σκόραρε, αλλά το τέρμα που πέτυχε ακυρώθηκε μετά από εξέταση της φάσης στο VAR. Εννιά λεπτά μετά, η Νις κέρδισε πέναλτι και τελικά ο Γκουιρί σκοράροντας απ’ την άσπρη βούλα, έγινε ο σκόρερ του δεύτερου γκολ των φιλοξενούμενων.

Με το 2-0 η Νις έφτασε τους 42 βαθμούς και είναι στη 2η θέση, ενώ η Μετς έμεινε στους 19 και είναι 17η.

Ολυμπιακός: Συγκινητική στιγμή στην Πόλη - Η αγκαλιά του μπαμπά Τζολάκη στον ήρωα της πρόκρισης