Ligue 1: Η Ρεν… σκόρπισε με εξάρα την Μπορντό (Photos)

Ligue 1: Εντυπωσιακή Ρεν φιλοδώρησε με έξι γκολ την Μπορντό και ανέβηκε στην 4η θέση!

Εκ των πραγμάτων η Ρεν ήταν το φαβορί στο ματς με την Μπορντό. Η φετινή εικόνα των δύο ομάδων δεν άφησε περιθώρια για αμφισβήτηση. Όμως ακόμη και οι πιο αισιόδοξοι οπαδοί του κλαμπ απ’ την Βρετάνη, δεν μπορούσαν να φανταστούν τον τρόπο που θα ερχόταν αυτή η νίκη.

Η Ρεν… σκόρπισε την αντίπαλό της με 6-0! Μετατρέποντας σε θρίαμβο την αναμέτρηση απέναντι στους ανήμπορους Γιρονδίνους, που απλά ήταν εκεί για να παρακολουθούν το σόου των γηπεδούχων.

Το πρώτο ημίωρο δεν προμήνυε το τι θα ακολουθήσει. Ο Τεριέ στο 32’ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και ουσιαστικά ήταν σα να… έβαλε φωτιά στη Ρεν! Ο Μπουριγκό στο 43’ πέτυχε το 2-0, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ.

Ο Ισούφ Σισοκό αποβλήθηκε στο 50’ αφήνοντας τη Μπορντό με παίκτη λιγότερο. Ο Λαμπόρντ στο 61’ έκανε το 3-0, για να έρθει 8 λεπτά μετά ο Τρουφέ να κάνει το 4-0.

Τα… κερασάκια στην τούρτα, ήρθαν απ’ τον Γκιρασί. Στο 89’ και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, σκόραρε για να διαμορφώσει το 6-0 και να ολοκληρώσει το θρίαμβο της Ρεν.

Η ομάδα της Βρετάνης έφτασε τους 34 βαθμούς και ανέβηκε στην 4η θέση, ενώ η Μπορντό είναι στους 17 βαθμούς και όλα δείχνουν πως θα δώσει μάχη για την παραμονή στην κατηγορία.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι