Ανατροπή τίτλου με Μπακασέτα η Τράμπζονσπορ (video)

Η Τράμπζονσπορ έκανε ένα ακόμα βήμα προς τον τίτλο στην Τουρκία, επικρατώντας με 2-1 της Αλτάι εκτός έδρας με ανατροπή, με τον Τάσο Μπακασέτα να μπαίνει αλλαγή στο ημίχρονο και να έχει σημαντική συμβολή.

Η Τράμπζονσπορ δυσκολεύτηκε κόντρα στην Αλτάι, όμως κατάφερε να πάρει μια ακόμα νίκη με 2-1, ξεφεύγοντας με 12 πόντους από τους διώκτες της.

Ο Τάσος Μπακασέτας έμεινε εκτός βασικής ενδεκάδας, για λόγους ξεκούρασης, ενώ ο Μανώλης Σιώπης αγωνίστηκε βασικός. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 33’ με τον Καραγέλ,με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Μπακασέτας πήρε τη θέση του Σιώπη και στο 51' με τρομερή ασίστ στον Κορνέλιους ήρθε το 1-1. Στο 88' ήρθε η ανατροπή με νέο γκολ του Δανού επιθετικού της Τράμπζονσπορ.