Serie A: Έφυγε με βαθμό η Έμπολι απ’ το Τορίνο

Serie A: Αν και η Τορίνο προηγήθηκε με δύο γκολ, η Έμπολι επέστρεψε και πήρε βαθμό μετά το τελικό 2-2!

Η πόλη του Τορίνο είναι γουρλίδικη για την Έμπολι. Η ομάδα που φέτος επέστρεψε στη Serie A, μετρά ήδη νίκη κόντρα στη Γιουβέντους εκεί, ενώ πλέον έχει και την ισοπαλία με τη «Γκρανάτα». Το τελικό 2-2 ήρθε δύσκολα, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δύο γκολ, αλλά στο τέλος οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν.

Η Τορίνο μέσα σε ένα τέταρτο είχε κάνει το ιδανικό ξεκίνημα στο ματς. Ο Πομπέγκα άνοιξε το σκορ στο 10’ για το 1-0. Ενώ τρία λεπτά μετά, ο Πιάτσα ήρθε να διπλασιάσει τα τέρματα της «Γκρανάτα».

Τα ευχάριστα για την Τορίνο σταμάτησαν στο 32’. Σε εκείνο το λεπτό ο Σίνγκο αντίκρισε την κόκκινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Σα να μην έφτανε αυτό, η Έμπολι μείωσε δύο λεπτά μετά με τον Ρομανιόλι.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Μαντια στο 72’ για το 2-2. Πιέζοντας στα λεπτά που ακολούθησαν για τη νίκη, όμως τελικά η ισοπαλία «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Έτσι, η Έμπολι έφτασε τους 20 βαθμούς και κράτησε πίσω της την Τορίνο, η οποία και είναι στους 18 βαθμούς.

Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση
Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό