Serie A: «Πνίγηκε» στη Βενετία η Ρόμα! (Video+Photos)

Serie A: Τεράστια νίκη της Βενέτσια επί της Ρόμα με 3-2, σε εκπληκτικό παιχνίδι με δύο ανατροπές!

Δύσκολοι καιροί για τον Ζοζέ Μουρίνιο στην Ρόμα. Η ομάδα του Πορτογάλου τεχνικού, μετά τη νέα γκέλα με τη Μπόντο/Γκλιμτ στο Conference League (2-2 εντός έδρας), ηττήθηκε στη Βενετία για το Καμπιονάτο! Η 12η αγωνιστική βρήκε θριαμβεύτρια τη Βενέτσια με 3-2, σε ένα εκπληκτικό ματς.

Για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα, χρειάστηκαν δύο ανατροπές στην αναμέτρηση. Με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος, παίρνοντας τη σπουδαιότερη νίκη τους απ’ τη στιγμή που επέστρεψαν στη Serie A.

Η Βενέτσια άνοιξε το σκορ νωρίς. Με το… καλησπέρα στο ματς, μόλις στο 3ο λεπτό, ήταν ο Καλντάρα αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Η Ρόμα αντέδρασε και κατάφερε να πάρει προβάδισμα πριν το τέλος του πρώτου μέρους. Ο Σομουρόντοφ στο 43’ έκανε το 1-1, για να έρθει ο Έιμπραχαμ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, να κάνει το 1-2.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι στο 65’. Ο Ματία Αράμου ανέλαβε την εκτέλεση για το 2-2. Για να έρθει ο Οκερέκε εννιά λεπτά μετά, να κάνει το 3-2 και ανατροπή κόντρα στην ανατροπή των Ρωμαίων!

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι. Η Βενέτσια πήρε σπουδαία νίκη, η τρίτη της στο φετινό Πρωτάθλημα. Φτάνοντας τους 12 βαθμούς. Η Ρόμα έμεινε 5η με 19 βαθμούς.