La Liga: Η Γρανάδα «έκοψε» την κορυφή για την Οσασούνα! (Photos)

La Liga: Ενώ η Οσασούνα ήταν έτοιμη να ανέβει στην κορυφή, η Γρανάδα στο 90ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 και «φρέναρε» την πορεία της ομάδας απ’ την Παμπλόνα.

Η 10η αγωνιστική της Primera Division, έμοιαζε με γιορτή για την Οσασούνα. Η ομάδα της Παμπλόνα προερχόταν απ’ την εκτός έδρας νίκη με τη Βιγιαρεάλ και ήθελε νίκη με την Γρανάδα, για να ανέβει στην κορυφή έστω και με ματς περισσότερο. Όμως, η γιορτή δεν έλαβε χώρα, λόγω της ομάδας απ’ την Ανδαλουσία που έφυγε με βαθμό (1-1)!

Η ομάδα απ’ την Παμπλόνα είχε τον… αέρα του ανώτερου, λόγω της καλής της ψυχολογίας. Η Οσασούνα διανύει μια εξαιρετική σεζόν μέχρι τώρα. Η πίεσή της καρποφόρησε στο 45ο λεπτό! Ο Άβιλα ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και με το τέλος του πρώτου μέρους έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος, η Γρανάδα όσο το 1-0 παρέμενε, έπαιρνε όλο και περισσότερα ρίσκα. Απείλησε και έγινε ακόμη πιο πιεστική, μετά την αποβολή του Άνχελ στο 74ο λεπτό.

Η ομάδα απ’ την Ανδαλουσία… πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα, καθώς στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, έφερε το ματς στα ίσα. Ο Μοντορό στο 90’ έκανε το 1-1 και άφησε την Οσασούνα με την όρεξη της κορυφής.

Με το βαθμό αυτό, η Οσασούνα έφτασε τους 18 βαθμούς όντας δεύτερη με 10 αγώνες. Η Γρανάδα απ’ την άλλη έφτασε τους 7 βαθμούς σε 9 αγώνες και είναι 17η.

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4