Live Chat Σουηδία-Ελλάδα 2-0

Σουηδία-Ελλάδα: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα από το Live Chat του Onsports.

Τελικό… πρόκρισης στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ δίνει η Εθνική Ελλάδας, η οποία αντιμετωπίζει την Σουηδία στην Σκανδιναβία. Το αντιπροσωπευτικό μας «συγκρότημα» θέλει τη νίκη, ούτως ώστε να αυξήσει τις ελπίδες του για την εξασφάλιση μίας εκ των δύο πρώτων θέσεων του ομίλου.

Η αναμέτρηση θα λάβει χώρα στην «Friends Arena» στην Σόλνα της Σουηδίας και η «επίσημη αγαπημένη» θα έχει έναν σημαντικό σύμμαχο. Συγκεκριμένα, το «παρών» στις εξέδρες του σταδίου θα δώσουν 1.500 Έλληνες φίλαθλοι, που θα προσπαθήσουν να… σπρώξουν την ομάδα του Τζον Φαν’τ Σχιπ προς τη νίκη και συνάμα το τρίποντο.

Η Εθνική Ελλάδας βρίσκεται στην 3η θέση του 2ου ομίλου, έχοντας συγκεντρώσει 9 βαθμούς στα πρώτα πέντε ματς που έχει δώσει. Το αντιπροσωπευτικό μας «συγκρότημα» κυνηγά… τους Σκανδιναβούς που είναι στην 2η θέση με 12 βαθμούς σε ίδιο αριθμό αγώνων, ενώ στην κορυφή βρίσκεται η Ισπανία με 13 βαθμούς, αλλά και ένα ματς περισσότερο.

Το πρόγραμμα της ημέρας:

2ος όμιλος
Σουηδία-Ελλάδα (21:45)
Κόσοβο-Γεωργία (21:45)

Βαθμολογία
1. Ισπανία 13 (σε 6 αγώνες) Γκολ 13-5 (+8)
2. Σουηδία 12 (σε 5 αγώνες) Γκολ 10-3 (+7)
3. Ελλάδα 9 (σε 5 αγώνες) Γκολ 7-4 (+3)
4. Κόσοβο 4 (σε 6 αγώνες) Γκολ 3-12 (-9)
5. Γεωργία 1 (σε 6 αγώνες) Γκολ 2-10 (-8)

Παρακολουθήστε και σχολιάστε τον αγώνα Σουηδία-Ελλάδα από το Live Chat του Onsports…