Ligue 1: Ασταμάτητη η Λανς! (Photos)

Ligue 1: Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Λανς που επικράτησε 2-0 της Ρεμς!

Ούτε τώρα έκανε… στάση το «τρένο» της Λανς! Η ομάδα της βόρειας Γαλλίας επιβλήθηκε στο εναρκτήριο ματς της 9ης αγωνιστικής με 2-0 της Ρεμς. Διατηρώντας τη 2η θέση του Πρωταθλήματος και δείχνοντας πως φέτος ίσως να είναι η έκπληξη της σεζόν!

Ουσιαστικά το ματς κρίθηκε στο τέλος του πρώτου μέρους. Τότε που οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και η Ρεμς έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Εκιτικέ. Ο Καλιμουεντό-Μουλγκά ανέλαβε την εκτέλεση κι έκανε το 1-0 στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με την ψυχολογία στο μέρος της, η Λανς έκανε και το 2-0 στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. Στο 52’ συγκεκριμένα, με τον Καλιμουεντό-Μουλγκά και πάλι «καθάρισε» το ματς για τους γηπεδούχους. Διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ.

Έτσι η Λανς έφτασε τους 18 βαθμούς μετά από 9 αγώνες και είναι μόνη δεύτερη πίσω απ’ την Παρί Σεν Ζερμέν. Η Ρεμς έμεινε στους 10.