Στον τελικό του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Β` κατηγορίας η Ελλάδα

Εξασφάλισε και την άνοδο στην Α` κατηγορία η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου τυφλών 5x5!

Την παρουσία της στον τελικό του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου τυφλών 5x5 Β` κατηγορίας, εξασφάλισε η εθνική μας ομάδα, μετά τη νίκη με 1-0 επί της Πολωνίας.

Παράλληλα, το συγκρότημα του Παναγιώτη Στεφανίδη, «καπάρωσε» από σήμερα και το ένα από τα δύο «εισιτήρια» που οδηγούν αυτόματα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Α` κατηγορίας που θα γίνει το 2022.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Δήμος Ζαχαρός, έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση του δεύτερου ημιχρόνου.

Στον άλλο αγώνα της 2ης ημέρας, η Ρουμανία συνέτριψε 12-0 την Αλβανία. Ελλάδα και Ρουμανία θα βρεθούν αντιμέτωπες αύριο (27/9, 15:00).

Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας:
Ελλάδα-Πολωνία 1-0
Ρουμανία-Αλβανία 12-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες): Ρουμανία 6, ΕΛΛΑΔΑ 6, Πολωνία 0, Αλβανία 0.

Δείτε το «χρυσό» γκολ του Ζαχαρού

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι