La Liga: Δε λυγίζει η Ατλέτικο, πήρε διπλό στο… 100’! (Photos)

La Liga: Επική ανατροπή της Ατλέτικο στην έδρα της Εσπανιόλ με γκολ στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων (1-2)!

Η Ατλέτικο του Ντιέγκο Σιμεόνε είναι πολύ σκληρή για να… πεθάνει! Βρέθηκε μια ανάσα από την ήττα κόντρα στη Βιγιαρεάλ εντός έδρας, αλλά δεν έχασε στις καθυστερήσεις. Τώρα, για την 4η αγωνιστική της Primera Division, το πήγε ένα βήμα παραπέρα. Παίρνοντας επική νίκη με ανατροπή, λόγω γκολ που σημείωσε στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στην επιστροφή του Γκριεζμάν στην ενδεκάδα των «ροχιμπλάνκος», το ματς στην έδρα της Εσπανιόλ μόνο εύκολο δεν αποδείχθηκε. Κάτι που αποδεικνύεται εύκολα με τον τρόπο που ήρθε η νίκη 2-1 για τους Μαδριλένους.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ντε Τομάς. Στο 40’ μπήκαν μπροστά οι νεοφώτιστοι και με το 1-0 «έκλεισε» το πρώτο μέρος. Βάζοντας δύσκολα στην Ατλέτικο για το δεύτερο μέρος.

Στο 53’ οι «ροχιμπλάνκος» βρήκαν γκολ με τον Λεμάρ. Όμως το τέρμα ακυρώθηκε κι έτσι το 1-0 διατηρήθηκε για την ομάδα της Βαρκελώνης. Μέχρι που στο 79’ ο Καρασκό ήταν αυτός που έδωσε τη λύση. Ο Βέλγος ισοφάρισε σε 1-1, δίνοντας την ευκαιρία στην Ατλέτικο να διεκδικήσει τη νίκη στο χρόνο που απέμενε.

Ο διαιτητής υπέδειξε 10 λεπτά έξτρα χρόνου για καθυστερήσεις! Διάστημα που αποδείχθηκε… χρυσό για τους φιλοξενούμενους. Ο Λεμάρ ακριβώς με τη συμπλήρωση 9 λεπτών στον έξτρα χρόνο (παιζόταν το 10ο λεπτό), λύτρωσε την Ατλέτικο κάνοντας το 2-1! Οι παίκτες του Σιμεόνε με εκπληκτικό τρόπο πέτυχαν μια σπουδαία ανατροπή, δείχνοντας το χαρακτήρα που έχουν ως ομάδα.

Οι Πρωταθλητές Ισπανίας με το αποτέλεσμα αυτό έφτασαν τους 10 βαθμούς μετά από 4 αγώνες. Η Εσπανιόλ απ’ την άλλη, έφυγε με την πίκρα της ήττας με αυτό τον τρόπο κι έμεινε στους 2 βαθμούς.

Super League: Οριστικό! Τότε τελειώνουν τα play offs - Πότε θα γίνει το ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Ο δρόμος είναι μακρύς, πάμε μαζί!»