Ligue 1: Έκανε το 3Χ3 η Παρί περιμένοντας τον Μέσι! (Photos)

Ligue 1: Εκτός έδρας επικράτηση για την Παρί Σεν Ζερμέν που επιβλήθηκε 4-2 της Μπρεστ-Ερέρα, Εμπαπέ, Γκουέγε, Ντι Μαρία τα γκολ.

Μέσι και Σέρχιο Ράμος εκτός αποστολής. Ντοναρούμα στον πάγκο. Χακίμι και Βαϊνάλντουμ ενδεκαδάτοι. Αυτή ήταν η κατάσταση των μεταγραφών της Παρί Σεν Ζερμέν, στο εκτός έδρας ματς με τη Μπρεστ για την 3η αγωνιστική του Γαλλικού Πρωταθλήματος.

Οι Παριζιάνοι έφτασαν στο 3Χ3, παρότι αυτό το αποτέλεσμα δεν ήρθε με κάποια εντυπωσιακή εμφάνιση. Κόντρα σε μια Μπρεστ που δεν είχε ηττηθεί στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Όμως η διαφορά ποιότητας ήταν τεράστια!

Η ομάδα του Ποτσετίνο μπήκε μπροστά στο σκορ στο 23ο λεπτό. Με τον Ερέρα να είναι αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων. Στο 36’ ήρθε το δεύτερο γκολ για την Παρί. Με… δράστη τον Κιλιάν Εμπαπέ.

Το 0-2 δεν ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου πάντως. Ο Ονορά μείωσε για τους γηπεδούχους στο 42ο λεπτό κι έδωσε άλλο ενδιαφέρον στο δεύτερο μέρος.

Την άνεση των δύο γκολ διαφορά, ήρθε να δώσει ο Γκουέγε. Στο 73’ έκανε το 3-1 για τους φιλοξενούμενους. Όμως οι γηπεδούχοι «απάντησαν» με τον Μουνιέ στο 85’ για το 2-3! Για έξι λεπτά αγχώθηκε η Παρί, καθώς στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ντι Μαρία διαμόρφωσε το τελικό 4-2!

Με την Παρί Σεν Ζερμέν να φτάνει τους 9 βαθμούς έχοντας το απόλυτο και τη Μπρεστ να μένει στους 2.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1