Premier League: Νίκη με Ζότα η Λίβερπουλ, ελπίζει σε έξοδο στο Champions League (video+photos)

Premier League: Η Λίβερπουλ με γκολ του Ζότα πέρασε με 1-0 από την έδρα της Γουλβς. Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Ρουί Πατρίσιο.

Σημαντική νίκη για τη Λίβερπουλ.

Οι πρωταθλητές, για την 29η αγωνιστική, νίκησαν εκτός έδρας 1-0 με γκολ του Ζότα τη Γουλβς και παραμένουν κοντά στις θέσεις που οδηγούν στο Champions League. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στη Λίβερπουλ σημειώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Ο αγώνας, ωστόσο, σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Ρουί Πατρίσιο. Ο τερματοφύλακας της Γουλβς δέχθηκε δυνατό χτύπημα στο κεφάλι με το γόνατο από τον συμπαίκτη του Κόνορ Κόουντι, σε μία προσπάθεια να ανακόψει τον Σαλάχ.