La Liga: Νίκη-ελπίδα για την Ουέσκα, χαμός στην «ουρά»! (Videos)

La Liga: Σπουδαία νίκη της Ουέσκα επί της Γρανάδα (3-2) που δίνει νέο ενδιαφέρον στη μάχη της σωτηρίας!

Με τον Δημήτρη Σιόβα να αγωνίζεται ξανά σε όλο το ματς, η Ουέσκα πήρε σημαντικότατη νίκη στην έδρα της κόντρα στη Γρανάδα! Λίγες μέρες μετά το σπουδαίο αποτέλεσμα της ομάδας απ’ την Ανδαλουσία κόντρα στη Νάπολι, οι γηπεδούχοι έκαναν το καθήκον τους με σκορ 3-2 και… βάζουν φωτιά στη μάχη της σωτηρίας στο Ισπανικό Πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι με σκόρερ τον Κουίνα μπήκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό. Η συνέχεια έδειχνε να είναι καλή γι’ αυτούς, καθώς η Ουέσκα κέρδισε πέναλτι στο 16’, αλλά ο Μιρ δεν κατάφερε να το μετατρέψει σε γκολ!

Η ισοφάριση των αποφασισμένων γηπεδούχων, ήρθε στο 31’. Ο Εσκρίτσε ήταν αυτός που έκανε το 1-1 και έδωσε ελπίδες στην Ουέσκα. Οι οποίες μεγάλωσαν οκτώ λεπτά αργότερα, όταν ο Πουλίδο έκανε το 2-1 ολοκληρώνοντας την ανατροπή των γηπεδούχων.

Μάλιστα, η Ουέσκα πήγε με δύο γκολ πλεονέκτημα στην ανάπαυλα. Ο Φουλκιέρ στο 44’ με αυτογκόλ έκανε το 3-1 για τους γηπεδούχους.

Η Γρανάδα αντέδρασε στο 59’ και με τον Σόρο μείωσε σε 3-2. Η πίεση των φιλοξενούμενων δεν είχε αποτέλεσμα από εκεί και πέρα, ενώ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σάντσεθ αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη και άφησε τη Γρανάδα με 10 παίκτες. Με το 3-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα!

Πλέον, η Γρανάδα έμεινε στους 30 βαθμούς και είναι στην 9η θέση. Ο… χαμός γίνεται στην ουρά της βαθμολογίας, όπου η Ουέσκα έμεινε τελευταία μεν, αλλά έφτασε τους 19 βαθμούς κι απέχει πλέον μόλις 3 απ’ τη σωτηρία!

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τελικό Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός