Ligue 1: Η Μονπελιέ φρέναρε τη Λυόν και κράτησε την Παρί στην κορυφή! (video)

Ligue 1: Η Λυόν έχασε στην έδρα της 2-1 από τη Μονπελιέ και δεν μπόρεσε να βρεθεί στην πρώτη θέση!

Η Μονπελιέ σόκαρε τη Λιόν.

Νίκησε εκτός έδρας για πρώτη φορά τη Λιόν με 2-1 και την άφησε στην τρίτη θέση, στο -2 από Παρί Σ.Ζ. και Λιλ!

Στο 20’ ο Σαβανιέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά η Λιόν με τον Πακέτα ισοφάρισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο δεύτερο ημίχρονο για ένα γκολ, ώστε να βρεθούν στο ρετιτέ, αλλά στο 65’ ο Βαχί σημείωσε το 1-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ!

Η Παρί Σ.Ζ. είχε νικήσει το απόγευμα τη Νις με 2-1 και βρέθηκε στην κορυφή με ματς περισσότερο, όμως, από τη συγκάτοικο Λιλ. Λίγο αργότερα, όμως, ήρθε το δώρο από τη Μονπελιέ.

Νωρίτερα, η Ρεμς φιλοξένησε τη Λανς και προηγήθηκε στο 13’ με τον Ζενέλι. Η Λανς στο 45’ έχασε πέναλτι με τον Κακουτά και τελικά ισοφάρισε στο 61’ με τον Σοτοκά.