ΝΠΣ Βόλος-ΠΑΟΚ 0-2: Άνοιξε λογαριασμό και ετοιμάζεται για Μπεσίκτας (photos)

Την πρώτη του νίκη σε φιλικό πήρε ο ΠΑΟΚ που επικράτησε 2-0 του ΝΠΣ Βόλου και συνεχίζει την προετοιμασία του για το ματς με την Μπεσίκτας για τα προκριματικά του Champions League

Εμφανώς καλύτερος από το πρώτο φιλικό της νέας χρονιάς κόντρα στον Ατρόμητο όπου έμεινε στο 0-0 ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 του ΝΠΣ Βόλου και έκλεισε με νίκη την παρουσία του στο Πήλιο, όπου ξεκίνησε την προετοιμασία του για τη νέα χρονιά και το ματς με την Μπεσίκτας για τα προκριματικά του Champions League.

Σκόρερ για την ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν αρχικά ο Άκπομ (στο 58ο λεπτό κόντραρε η μπάλα πάνω του από το σουτ του Εσίτι) ενώ στο 81ο λεπτό ο νεαρός Κούτσιας έκανε το 2-0. Πλέον η αποστολή του ΠΑΟΚ θα επιστρέψει στη βάση της όπου και θα προετοιμαστεί για τον κρίσιμο αγώνα με την Μπεσίκτας όπου και θα επιδιώξει να πάρει την πρόκριση.

Οι ευκαιρίες ήταν πιο πολλές για τον ΠΑΟΚ και κατάφερε να βρει δίχτυα στο 58ο λεπτό. Ο Εσίτι έκανε ένα μακρινό σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Άκπομ, άλλαξε πορεία και κατέληξε στην εστία του Βόλου.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να διασπάσει για δεύτερη φορά την άμυνα του Βόλου. Ο Μάτος είδε τον Κούτσια μέσα στην περιοχή, εκείνος κοντρόλαρε και ενώ φαινόταν ότι χάνει την μπάλα, γύρισε και έγραψε το 2-0. Αυτό το αποτέλεσμα διατηρήθηκε έως το τέλος.

Βόλος (Τσιώλης): Γκαράβελης, Ντεντάκης, Φεράρι, Μήτογλου, Τσοκάνης, Γέντρισεκ, Μουνίθ, Γκουαροτσένα, Μπαριέντος, Λούντεβαλ, Ριένστρα.
ΠΑΟΚ (Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μιχαηλίδης, Βαρέλα, Ίνγκασον, Λημνιός, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Μπαλογιάννης, Ζαμπά, Σβιντέρσκι, Τζόλης

Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς
Europa Conference League LIVE: ΠΑΟΚ – Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Volley League: Ματσάρα και μείωσε ο Παναθηναϊκός
ΕΟΚΑΝ: Επιβεβαίωση από FIFA - «Κανένα θετικό δείγμα Έλληνα παίκτη»