Serie A: «Αγκαλιά» με την παραμονή η Ουντινέζε (video)

Το πιο αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην Serie A έκανε απόψε (9/07) η Ουντινέζε, η οποία πέρασε νικηφόρα από την έδρα της ουραγού και «καταδικασμένης», ΣΠΑΛ, με 3-0, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 31ης αγωνιστικής.

Με το «τρίποντο» αυτό η ομάδα του Γκότι ξέφυγε με +7 από την 18η Τζένοα κι επτά... στροφές πριν από το φινάλε της περιόδου κρατά την κατάσταση στα χέρια της.

Το ματς είχε «καθαρίσει» (ουσιαστικά) από το πρώτο 45λεπτο, όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 σε διάστημα 18 λεπτών και στο δεύτερο μέρος με σωστή διαχείριση «κλείδωσαν» τη νίκη τους με τον Λασάνια, στο 81ο λεπτό.

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»