Επέστρεψε στα «τρίποντα» η Ατλέτικο (videos)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επέστρεψε στις νίκες στη LaLiga.

Μετά το 2-2 με την Βαλένθια στο Μεστάγια, οι «ροχιμπλάνκος» επικράτησαν με 3-1 της Βιγιαρεάλ στο «Wanda Metropolitano» και με 43 βαθμούς «έπιασαν» τη Σεβίλη (3η θέση οι Μαδριλένοι και 4η οι Ανδαλουσιάνοι).

Ο Ζοάο Φέλιξ πέρασε στο ματς στο 57ο λεπτό και σε λιγότερο από 20 λεπτά «συνδέθηκε» με τα δίχτυα, «σφραγίζοντας» το «τρίποντο» για το συγκρότημα του Ντιέγκο Σιμεόνε.

Η Σεβίλη έβαλε φρένο στην εκπληκτική πορεία που διαγράφει στη LaLiga η Χετάφε και με το εκτός έδρας 3-0 η ομάδα της Ανδαλουσίας προσπέρασε τη σημερινή της αντίπαλο και ανέβηκε στην 3η θέση του ισπανικού πρωταθλήματος.

Ο Οκάμπος άνοιξε το σκορ λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους για να έρθουν άλλα δύο γκολ από τους Φερνάντο και Κουντέ στο δεύτερο ημίχρονο να «καθαρίσουν» το ματς.

Ολυμπιακός: Τρίτη ελληνική ομάδα σε ημιτελικά Ευρώπης μετά τον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Περιστέρι, Ολυμπιακός-Ναντ και Τσιτσιπά
Παναθηναϊκός AKTOR - Περιστέρι: Γιορτάζει με τον κόσμο του στο ΟΑΚΑ πριν τη μάχη των playoffs
Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)