Κόπα Άφρικα: Εύκολα στα ημιτελικά η Τυνησία (video)

Επικρατώντας 3-0 η Τυνησία προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κόπα Άφρικα κόντρα στην Μαγαδασκάρη και θα βρει απέναντι της την Σενεγάλη

Ένα ημίχρονο άντεξε η «πρωτάρα», Μαδαγασκάρη, απέναντι στην Τυνησία. Στον τελευταίο προημιτελικό του Κόπα Άφρικα, που έγινε στο στάδιο «Αλ Σαλάμ» του Καΐρου, η ομάδα του Αλέν Ζιρές επικράτησε με 3-0 και πήρε το τελευταίο «εισιτήριο» για την ημιτελική φάση της διοργάνωσης. Εκεί, όπου θα συναντήσει την Σενεγάλη, ενώ στον άλλο ημιτελικό, η Νιγηρία θα παίξει με την Αλγερία, που λίγο νωρίτερα επικράτησε στα πέναλτι με 4-3 της Ακτής Ελεφαντοστού.

Με βασικό σε ένα ακόμη ματς τον Μεριά του Ολυμπιακού, η Τυνησία κατάφερε μέσα σε εννέα λεπτά (52΄ και 60΄) να πετύχει δύο γκολ με τους Σασί και Μσακνί και να «καθαρίσει» την πρόκριση. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σλιτί διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία