Copa Africa: Η «μπίλια» έκατσε στη Νιγηρία (video)

Ένα από τα ωραιότερα ματς του Κόπα Άφρικα που διεξάγεται στην Αίγυπτο, ανάμεσα σε δύο παραδοσιακές δυνάμεις του αφρικανικού ποδοσφαίρου, είχε φάσεις, είχε δύναμη, είχε πέντε γκολ με απανωτές ανατροπές και στο τέλος βρήκε τη Νιγηρία να νικάει 3-2 το Καμερούν και να παίρνει την πρόκριση για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Οι Νιγηριανοί προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό με τον Ιγκάλο, όμως οι Καμερουνέζοι κατάφεραν να ανακάμψουν και να πάρουν το προβάδισμα μέσα σε 4 λεπτά, με γκολ του Μπαχόκεν στο 41΄ και του Νζιέ στο 44΄. Ωστόσο, η Νιγηρία είχε την απάντηση στο β' ημίχρονο και κατάφερε να γυρίσει το ματς και αυτή μέσα σε ένα τετράλεπτο. Στο 63΄ ο Ιγκάλο ισοφάρισε και στο 66΄ ο Ιβόμπι πέτυχε την ολική ανατροπή, που έδωσε τη νίκη και την πρόκριση στην ομάδα του.

Nigeria vs Cameroon 3-2 Highlights & All Goals (06/07/2019)

Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι