Ρεάλ Μαδρίτης-Ουέσκα 3-2: Τη λύτρωσε ο Μπενζεμά (video)

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν κοντά σε μια ακόμα «σφαλιάρα» τη φετινή χρονιά αλλά ο Μπενζεμά της έδωσε τη νίκη με 3-2 κόντρα στην Ουέσκα για την Primera Division

O «Ζιζού» ξεκίνησε τον γιο του Λούκα κάτω από τα δοκάρια της Ρεάλ Μαδρίτης με τον Κούτσο Ερνάντεθ στο 3ο λεπτό να «παγώνει» το Σαντιάγκο Μπερναμπέου και να κάνει το 1-0 για την Ουέσκα.

Ο Ίσκο που έχει επιστρέψει στην ενεργό δράση από την ημέρα που ο Ζιντάν ανέλαβε τα ηνία της Ρεάλ στο 25΄ έκανε το 1-1 για να πάρουν οι γηπεδούχοι το 2-1 στο 62ο λεπτό με «δράστη» τον Θεμπάγιος. Ο Ετσέιτα στο 74ο λεπτό έφερε όμως και πάλι το ματς στα ίσια (2-2). Όμως ο Μπενζεμά δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και στο 89ο λεπτό με όμορφο γκολ διαμόρφωσε το 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι