Η Πορτογαλία «σκότωσε» την Ιταλία! (video)

Η Πορτογαλία νίκησε με το αγαπημένο της 1-0 την Ιταλία και την άφησε ξανά χωρίς νίκη στο Nations League

Ανώτερη η Πορτογαλία επικράτησε χθες με 1-0 της Ιταλίας με γκολ του Αντρέ Σίλβα στο 49' και οδηγεί την κούρσα στον 3ο όμιλο της 1ης κατηγορίας του Nations League. Η Ιταλία έμεινε ξανά νίκη, 1-1 με την Πολωνία στην πρεμιέρα, και πλέον δύσκολα θα έχει ελπίδες πρόκρισης στο EURO μέσω των εισιτηρίων που δίνει η νεοσύσταση διοργάνωση.

Απίστευτη ανατροπή πέτυχε η Τουρκία στην Friends Arena της Στοκχόλμης. Στο 49΄ η ομάδα του Λουτσέσκου βρισκόταν πίσω στο σκορ από την γηπεδούχο Σουηδία με 0-2, αλλά κατάφερε να πετύχει την ολική ανατροπή σε 40 λεπτά πετυχαίνοντας τρία γκολ! Man of the match για τους Τούρκους ήταν ο 25χρονος μέσος της Γαλατασαράι, Εμρέ Ακμπάμπα, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 62΄ αντί του Τοπάλ και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του ματς «υπέγραψε» το «διπλό» της ομάδας του.

Σουηδία-Τουρκία 2-3

(35΄ Τελίν, 49΄ Κλάεσον - 51΄ Τσαλχάνογλου, 88΄,90΄+2 Ακμπάμπα)

Κύπρος-Σλοβενία 2-1

(69΄ Σωτηρίου, 89΄αυτ. Στογιάνοβιτς - 54΄ Μπέριτς)

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σερβία-Ρουμανία 2-2

(26΄,63΄ Μίτροβιτς - 48΄πεν. Στάνσιου, 68΄ Τουκουντεάν)

(32΄ Σαλάνοβιτς, 72΄ Βίζερ)

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!