«Φοβού» τη Σεβίλλη!

Η Σεβίλλη βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκορ, ωστόσο κατάφερε να αποδράσει με το «διπλό» (4-3) από την έδρα της Οσασούνα.

Η Σεβίλλη είναι εδώ και πλησιάζει απειλητικά. Βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ αλλά πέρασε με 4-3 από την έδρα της Οσασούνα και παραμένει σε απόσταση βολής από τη Ρεάλ.

Η προβολή του Λεόν στο 15’ έβαλε μπροστά στους γηπεδούχους και μετά ανέλαβε δράση ο… Ιμπόρα. Στο 43’ ισοφάρισε από κοντά σε εξέλιξη φάσης που άρχισε με δικό του βολέ στο δοκάρι, στο 63’ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αλλά δύο λεπτά μετά διόρθωσε το λάθος του με κεφαλιά για το 2-2. Η ανατροπή για τους Ανδαλουσιανούς ήρθε στο 80ο λεπτό με τον Φράνκο Βάσκεθ να σκοράρει από κοντά, ενώ στο 92’ με έξυπνο σουτ από το ύψος της περιοχής ο Σαράμπια διαμόρφωσε το 4-2. Το γκολ του Κόδρο στο 93’ δεν άλλαξε τίποτα, αφού αμέσως μετά τη σέντρα ήρθε το τελικό σφύριγμα.

Ο ΟΠΑΠ αγκαλιάζει τις τοπικές κοινωνίες μέσα από το πρόγραμμα «Μαζί για καλό σκοπό»
ΠΑΟΚ: Συγκλονιστικός ο Μιχαηλίδης - «Είναι τα 40 του πατέρα μου, το αφιερώνω σε εκείνον» (video)
Λίβερπουλ: Δεν επιστρέφει άμεσα στην προπονητική ο Κλοπ