Έπος στο «Γκούντισον Παρκ» και νίκη για Στόουκ (videos)

Το καλύτερο φετινό παιχνίδι της Πρέμιερ Λιγκ διεξήχθη στο «Γκούντισον Παρκ» όπου η Στόουκ επικράτησε 4-3 – Λύτρωση για Τότεναμ

Απίστευτο παιχνίδι διεξήχθη στο Μέρσεϊσαϊντ όπου η Έβερτον υποδέχτηκε τη Στόουκ με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν 4-3! Ο Σατσίρι στο 16’ άνοιξε το σκορ για τους «πότερς», ωστόσο ο Λουκάκου ισοφάρισε στο 22’. Ο Ελβετός διεθνής στο 45’ με απίστευτο τέρμα έδωσε ξανά προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος η Έβερτον μπήκε δυνατά και γύρισε το ματς με τα γκολ των Λουκάκου (64’) και Ντεουλοφέου (71’). Ωστόσο η Στόουκ ανέτρεψε εκ νέου με τον ΧΟσελού να ισοφαρίζει στο 80’ και τον Αρναούτοβιτς στο 91’ από το σημείο του πέναλτι να γράφει το τελικό αποτέλεσμα.

Σπουδαία νίκη για τη Νόριτς με 2-0 επί της Άστον Βίλα. Ο Χόουσον στο 24’ έκανε το 1-0 και ο Μποκανί στο 87’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Μεγάλο διπλό πανηγύρισε η Τότεναμ απέναντι στη Γουότφορντ με 2-1. Ο Λαμέλα άνοιξε το σκορ στο 17’, ωστόσο ο Ιγκάλο στο 41’ ισοφάρισε σε 1-1. Τη νίκη στους «πετεινούς» έδωσε ο Σον στο 89’ με εναέριο τακουνάκι.

Από τις τελευταίες θέσεις αποσπάστηκε η Γουέστ Μπρομ που επικράτησε 1-0 της Νιούκαστλ με γκολ του Φλέτσερ στο 78’. Τέλος η Κρίσταλ Πάλας έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με αντίπαλο τη Σουόνσι.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα