Εννιάσφαιρος ΑΠΟΕΛ!!!

Απίστευτα πράγματα από την ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια που διέσυρε τη Νέα Σαλαμίνα με 9-0 εκτός έδρας!

Μετά το επιβλητικό 6-0 της προηγούμενης αγωνιστικής ο ΑΠΟΕΛ συνέχισε να είναι καταιγιστικός και στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική έκανε... φύλλο και φτερό την αντίπαλό του, φιλοδωρώντας τη με εννέα τέρματα!

Το... πάρτι ξεκίνησε μόλις στο 2’ με τέρμα του Εφραίμ για να ακολουθήσουν το γκολ του Στίλιτς (21’) και το αυτογκόλ του Ζάρκοβιτς (44’), πριν ο Ντε Βινσέντι στο 45+1’ κάνει το 4-0! Ο Ντε Βινσέντι βρήκε δίχτυα και με το... καλημέρα του δεύτερου ημιχρόνου, κάνοντας το 5-0 στο 51ο λεπτό.

Το τέρμα του Βινίσιους (61’) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0 και μετά ανέλαβε ο Φερνάντο Καβενάγκι ο οποίος πρόσθεσε ακόμη δυο τέρματα στον... λογαριασμό του στο 83’ και στο 88’, με τον Πιατκόφσκι να σκοράρει ενδιάμεσα (86’) και τον ΑΠΟΕΛ να διαλύει 9-0 τη Νέα Σαλαμίνα!