Λέστερ – Τσέλσι 1-3 (videos)

Μία νίκη μακριά από την κατάκτηση του πρωταθλήματος βρίσκεται η Τσέλσι μετά την επικράτησή της με 3-1 επί της Λέστερ εκτός έδρας.

Τα… χρειάστηκε η Τσέλσι απέναντι στη Λέστερ εκτός έδρας, ωστόσο στο δεύτερο μέρος με αντεπίθεση διαρκείας επικράτησε 3-1 για να θέλει ακόμα μία νίκη στα επόμενα τέσσερα παιχνίδια για να κατακτήσει τον τίτλο.

Οι «αλεπούδες» άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με γκολ του Όλμπρινγκτον. Η απάντηση από τους Λονδρέζους ήρθε στο τρίτο λεπτό της επανάληψης με γκολ του Ντρογκμπά.

Στο 79’ ο Τέρι ολοκλήρωσε την ανατροπή κάνοντας το 2-1 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Ραμίρες στο 83’ του αγώνα.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Όλμπρινγκτον, Βασιλέφσκι, Χουτ (24’ Ντε Λάετ), Μόργκαν, Κοντσέσκι, Ντρίνκγουοτερ, Καμπιάσο, Κινγκ (19’ Τζέιμς), Ουλόα, Βάρντι (77’ Μαρέζ).
ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ, Τέρι, Αθπιλικουέτα, Φάμπρεγκας (90΄ Μίκελ), Μάτιτς, Ραμίρες, Γουίλιαν (84’ Ζούμα), Αζάρ (88’ Κουαδράδο), Ντρογκμπά.

Live Chat ΑΕΛ - Παναθηναϊκός 0-1 (ημίχρονο)
Μαρίνα: «Αν μου δινόταν η ευκαιρία θα έλεγα και μπροστά στον Ηλία ότι δεν φοράει παντελόνια»
Πρώτη συγκέντρωση για την Εθνική Ανδρών σήμερα στο ΟΑΚΑ (photos)
Συμφωνία μαμούθ «έκλεισε» η Άρσεναλ!
Βρεττός: Το πρώτο του μήνυμα μέσα από το νοσοκομείο μετά το τροχαίο ατύχημα που είχε- Τι γράφει;
Ηλίας Βρεττός: Κρίσιμη η κατάσταση του τραγουδιστή – Τι αναφέρει το ιατρικό ανακοινωθέν
Έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού: Προσοχή τις επόμενες ώρες! Πού θα «χτυπήσει» η κακοκαιρία
Απόφαση - «βόμβα» για τις θέσεις πάρκινγκ στις πιλοτές των πολυκατοικιών!

Leicester 1-0 Chelsea # Albrighton Exclusive Live Sports HD