Λευκάδια - Ολυμπος Λεπτ. 0-2

Νίκη που τον διατηρεί σε τροχιά παραμονής, ο Ολυμπος Λεπτοκαρυάς, ο οποίος επικράτησε 2-0 των Λευκαδίων στην Ημαθία.

Οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν ποτέ στο πνεύμα του αγώνα και η ομάδα της Λεπτοκαρυάς χάρη σε δύο τέρματα του Σαμανίδη στο 31’ και το 85’ κατάφερε να αποδράσει με τους τρεις βαθμούς.

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Κοτζαχρήστος, Σαρμπίνος, Αμανατίδης, Ηλιάδης, Μαντζιαρίδης, Γιαουτζής, Τρούπκος, Τσάλμας (57’ Θεοδωρίδης), Εξαρχος (63’ Θεοδοσιάδης), Παπαδόπουλος (73’ Γκόγκας).

ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς, Αρβανίτης, Τιούτιος, Σιαμήτρας, Κεφτελίδης, Χατζής, Κατσαρός, Μιχαλήτσιος (87’ Βακάλης), Μότσανος (48’ Λύρας), Σαμανίδης (89’ Πάσχος), Μυστρίδης.

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ