Ρήγας Φεραίος- Οπούντιος Μαρτίνου	0 – 1

Ρήγας Φεραίος- Οπούντιος Μαρτίνου 0 – 1

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Οπούνιο Μαρτίνου, ενάντια του Ρήγα Φεραίου με 1-0, για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου

Το παιχνίδι, ήταν κακό, με τις δυο ομάδες να προσέχουν τα νώτα τους . Οι γηπεδούχοι  παρουσιάστηκαν κάτω του μετρίου. Είναι χαρακτηριστικό ότι δεν δημιούργησαν καμιά ευκαιρία. Το Μαρτίνο στο πρώτο ημίχρονο, δεν δημιούργησε με την σειρά της ευκαιρίες. Σύμφωνα με την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου, όλα έδειχναν ότι όποια ομάδα, πετυχαινε γκολ θα έπαιρνε και τους τρεις βαθμούς. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν μπροστά και δημιούργησαν καλές ευκαιρίες για γκολ. Βρήκαν όμως απέναντι τους τον τερματοφύλακα Κεφαλά, που έκανε σωτήριες επεμβάσεις.

Πρώτη καλή στιγμή, για τον Μαρτίνο, στο  61' με τον Κάπο να πλάσαρει αλλα ο  Κεφαλάς έσωσε την εστία του, από βέβαιη παραβίαση. Στο 62' πάλι ο Κεφαλάς διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ το σουτ του Κλωτσοτήρα.  Στο 68'νέα επέμβαση από τον τερματοφύλακα του Ρήγα, σε εκτέλεση φάουλ του Κλωτσοτήρα.

Το γκολ που έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στον Οπούντιο σημείωσε ο Τσέλος στο 88΄.

Οι συνθέσεις:

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Κεφαλάς, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Γουτούλης, Ναουμίδης, Αλεξίου, Χατζής, Μαλάκος (64' Τσίπι), Μιχολίτσης (64' Μπίκας), Ζατσάι (69' Ζενούνι), Κρεββατάς.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ: Τζήμας, Κουτσούμπας, Μαρκόσης, Σπυριδάκης, Τσέλος, Γκριτσάπης, Νικολόπουλος, Πέπας, Κάπος, Κλωτσοτήρας (72' Βέλιος), Στυλιανός (79' Καντού).

Λευτέρης Πετρούνιας: «Η δουλειά τώρα ξεκινάει, δεν υπάρχει άλλος στόχος στο Παρίσι από το χρυσό»
Ο Αντρέι Ρούμπλεφ κατέκτησε τον τίτλο στη Μαδρίτη αλλά θα επιστρέψει στο νοσοκομείο