Λιόν: Ανέβηκε τρίτη στο 91'

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Λιόν που έκαμψε την αντίσταση της Ρεμς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων (2-1) μετά από τραγικό λάθος του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6' με τον Τολισό. Ωστόσο η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 38' με τον Μουκαντζό.

Οι δύο αντίπαλοι είχαν κολλήσει στο ισόπαλο αποτέλεσμα κι όλα έδειχναν... γκέλα για την Ολιμπίκ.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όμως ο Αλεξάντερ Λακαζέτ έκανε μία σέντρα-σουτ μπέρδεψε τον Πλασίντ ο οποίος προσπαθώντας να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Αυτό ήταν το 12ο φετινό τέρμα του Λακαζέτ που είναι πρώτος σκόρερ στο Σαμπιονά.

Λιόν: Άντονι Λόπες, Ζαλέ, Μπακαρί Κονέ, Ουμτιτί, Μπεντιμό, Γκοναλόν, Εμ'Βουεμπά, Τολισό, Φεκίρ, Λακαζέτ, Γιαταρά.

Ρεμς: Πλασίντ, Μαντί, Τακαλφρέντ, Ρομπέρζ, Κοντ, Σινιορινό, Ντεβό, Ονιανγκέ, Οντάιρ Φόρτες, Μουκαντζό, Σαρμπονιέ.

Δείτε τη βαθμολογία ΕΔΩ.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ